نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #1708
   skgh
   مشارکت کننده

   قوانین ارسال مطلب در تالار گفتمان
   جهت بدست آوردن اطلاعات منابع زیادی در اینترنت وجود دارد و تعدد این منابع خود باعث ایجاد ترس و سردرگمی در میان کاربران متوسط و همچنین حرفه ای می شود . هدف اصلی در ایجاد این وب سایت ایجاد محیطی به دور از فریب و رفتارهای نامناسب و همچنین ایجاد محیطی کاملا فنی و حرفه ای و علمی , با کاربری آسان جهت استفاده کاربران بوده است . بیشترین نسبت استفاده از تالارهای گفتمان این وب سایت مطرح ساختن سوالات و مشکلات فنی در کلیه حوزه های مدیریت کسب و کار می باشد. ما به دوستان و کاربران جدیدی که وارد تالار گفتمان و وب سایت می شوند پیشنهاد می کنیم که قبل از اینکه سئوالات خود را در تالار گفتمان مطرح کنند از قابلیت پیشرفته جستجوی تالار استفاده کنند , بسیاری از سئوالات معمول شما دوستان ممکن است توسط دوستان دیگر مطرح شده باشد و شما بتوانید به وسیله جستجو پاسخ آنها را بدون نیاز به مطرح نمودن مجدد بیابید. در قسمت زیر شما بخشی از قوانین و مقررات معمول و راهنمایی های استفاده از تالارهای گفتمان را مشاهده می نمایید.

   قوانین معمول استفاده از تالار گفتمان
   هر کاربر صرفا می تواند دارای یک نام کاربری در وب سایت و تالار گفتمان باشد و در صورتی که کاربری بنا به دلایلی مجبور به استفاده از نام کاربری دیگری شده است می تواند بوسیله ایمیل مدیریت ما را در جریان مشکل ایجاد شده بگذارد تا کاربر قبلی وی از پایگاه داده حذف شود.

   قوانین مربوط به ارسال مطالب
   ماده اول: قبل از ارسال مطلب خود , چندین بار مطلب را از نظر قواعد و دستور زبان کنترل کنید تا از نظر دستور زبان دارای مشکل نباشد . به هیچ عنوان از مطالب به صورت پینگلیش یا Pinglish و غیره ) استفاده ننمایید و از استفاده از اصطلاحات غیر معمول بچه گانه مانند ( برو بچس , چاکریم و غیره ) استفاده ننماید , در صورت مشاهده بلافاصله مطلب ارسالی شما حذف خواهد شد , این تالار گفتمان کاملا حرفه ای است و به هیچ عنوان استفاده از موارد ذکر شده برای مدیران تالار گفتمان قابل تحمل نمی باشد . اگر قادر به درک شیوه ارسال مطالب نیستید , می توانید نگاهی به مطالب ارسال شده توسط سایر کاربران موجود در تالار بیندازید. برای اطمینان از درستی نگارش کلمات نیز میتوانید از نرم افزارهای کنترل کننده دستور زبان استفاده نمایید .
   ماده دوم : قبل از ارسال مطلب , حتما از قابلیت جستجوی پیشرفته وب سایت برای یافتن پاسخ سوال استفاده نمایید . مطالب تکراری به هیچ عنوان خوشایند و درخور تالار گفتمان نبوده و اینگونه مطالب ارسالی بدون هیچگونه اطلاع رسانی از تالار حذف خواهند شد .
   ماده سوم : خواهشمندیم از ارسال هرگونه تکلیف درسی اعم از دانشگاهی و غیره در تالار خودداری نمایید , بدیهی است اینگونه تکالیف جهت ایجاد انگیزه جستجو و یادگیری شما عزیزان ارائه شده اند و در صورتی که در تالار به آنها پاسخ داده شوند باعث عدم یادگیری شما دوست عزیز می گردند. تشخیص اینگونه مطالب برای مدیران و کارشناسان تالار عملی بسیار سهل و آسان است , تمامی مدیران و کارشناسان تالار فعالیت بسیار زیادی را در زمینه آموزش انجام می دهند و شکل و ساختار اینگونه تکالیف و وظایف دانشجویی را کاملا درک می کنند. اینگونه مطالب ارسالی نیز از تالار حذف خواهند شد.
   ماده چهارم : در صورتی که مخفف کلمه ای را نمی دانید , بهتر است ابتدا در گوگل جستجو کرده و سپس جمله کامل شده را در تالار قرار دهید و در صورتی که آنرا نیافتید می توانید با کارشناسان تالار احساس راحتی داشته و از آنها سوال نمایید .
   ماده پنجم : از ارسال مطلب خود در چندین بخش تالار جدا خودداری نمایید , به هیچ عنوان سوال خود را در چند قسمت مختلف تالار مطرح نسازید , در صورت مشاهده کلیه مطالب ارسالی در این مورد بصورت کلی از بخش های مختلف حذف خواهند شد.
   ماده ششم : اگر موضوعی (Topic) از جانب مدیریت یا کارشناسان تالار قفل شده یا بسته شده است , از ارسال مجدد آن در مکانی دیگر از تالار جدا خودداری نمایید , در صورت تکرار این موضوع ممکن است نام کاربری شما بصورت دائمی از استفاده از تالار منع شود.
   ماده هفتم: در هنگام ارسال یک سئوال سعی کنید تا حد امکان موضوع سوال خاص باشد , در این حالت جستجوی پاسخ مورد نظر برای کسانی که به دنبال جواب می گردند و همچنین برای کارشناسانی که به دنبال پاسخ دادن به سئوالات شما هستند آسانتر خواهد بود . به عنوان مثال به جای اینکه در موضوع بنویسید ” به کمک نیاز دارم ” موثرتر این است که بنویسید ” مشکل در خروجی فرایند طراحی شده ایزو” در این صورت سرعت پاسخگویی به سوالات شما نیز بیشتر خواهد شد .
   ماده هشتم : در صورتی که مناظره و گفتگو در یک سوال ارسالی باعث ایجاد مبحث جدیدی شد , آن مبحث را بصورت کامل در قالب مطلبی دیگر قرار دهید و گفتگوی جدیدی را ایجاد کنید .
   ماده نهم : شما مجبور نیستید که مرتبا ارسال مطلب داشته باشید , اگر نمی توانید در قسمتی از تالار فعالیتی مثبت / حاوی اطلاعات مفید یا نکته فکاهی را داشته باشید , از شما خواهشمندیم که مطلبی ارسال نکنید . این به این معنا است که در پایان مطالب ارسالی از دیگران در جواب از جملاتی مانند ” متشکرم , بله موافقم , جالب بود و هر جمله ای از این خانواده ” استفاده نکنید .
   ماده دهم : از Copy و Paste کردن مطالب طولانی از وب سایت های دیگر در میان گفتگو ها جدا خودداری نمایید , صرفا قرار دادن لینک به مطلب مورد نظر کفایت می کند . از این طریق و با استفاده از امکانات تالار می توانید بفهمید که کاربران چقدر به مطلب شما ارزش قائل شده اند و چند بار روی لینک شما کلیک کرده اند.
   ماده یازدهم : اگر شخصی بصورت خاص در مورد یک محصول نرم افزاری یا سخت افزاری از شما سوال نمود , صرفا در مورد همان محصول به وی پاسخ دهید و از بیان نظر شخصی خود و اینکه فکر می کنید محصول دیگری بهتر است پاسخی ارائه ندهید. اما اگر نظر وی بر انتخاب چندین محصول بود می توانید با ذکر جزئیات فنی کامل محصول , به معرفی آن بپردازید.
   ماده دوازدهم : از شما درخواست داریم که اگر از موضوعی خوشتان نیامد , یا مطلبی با اطلاعات شما ضدیت داشت , یا از شخص یا چیزی ناراحت شدید , خود را از موضوع کنار بکشید و از تحریک و ایجاد تنش خودداری کنید , لازم نیست که در نقش مدیریت وب سایت عمل کنید. صرفا موضوع را با مدیریت تالار در میان بگذارید.
   ماده سیزدهم : اگر از مطالب دیگران در موضوع های دیگران در بحث خود استفاده می کنید , لطفا منبع مطلب را در پایان آن ذکر کنید تا ضمن تشکر از شخص ارسال کننده مطلب قوانین حق تالیف نیز رعایت شود.
   ماده چهاردهم : از تکرار یک مطلب در همان مطلب جدا خودداری کنید , اگر می خواهید برای دو نفر متفاوت مطلبی را ارسال کنید از نقل قول به جای ارسال مجدد همان مطلب استفاده کنید . همچنین اگر دچار مشکل یا اشتباه تایپی شدید از دکمه ویرایش استفاده کنید و از ارسال مجدد همان مطلب خودداری نمایید.
   ماده پانزدهم : اگر می خواهید مطلبی نسبتا طولانی را در گفتگو Copy و Paste کنید , خواهش می کنیم , خواهش می کنیم که مطلب را حتما بصورت مناسب قالب بندی کنید , در غیر اینصورت بدون توجه به مطلب کلیه مطلب حذف خواهد شد . مدیران وب سایت زمان بسیاری را صرف مرتب سازی وقالب بندی اینگونه مطالب نموده اند , در صورتی که می خواهید مطلبی را به این شیوه ارسال کنید , حتما آنرا قالب بندی کنید.

نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • انجمن ‘قوانین تالار گفتگو’ برای موضوع ها و پاسخ ها جدید بسته است.