مطالب تصادفی
دسته بندی مطالب

تبلیغات صوتی!

دستگاه پخش صوت ماشین من چون قابلیت پخش فایلهای MP3 رو نداره از یک وسیله کوچکی که روی جا فندکی نصب میشود و از طریق موج اف ام فایلهای موزیک را به گیرنده رادیو ماشین میفرستد استفاده میکنم.
در یکی از ترافیکهای سنگین یکی از بزرگراههای تهران گیر افتاده بودم. به فکرم زد که آهنگی گوش کنم. چون طول موجش یادم نبود رادیو را زدم تا برایم جستجو کند.
جالب اینجا بود که سرچ رادیو پر بود از آهنگهای مختلفی که توسط ماشینهای اطراف از طریق همین وسیله ها پخش میشدند.
اولا برایم جالب بود که چقدر تونستم آهنگ مفتی (نیست به بقیه اهنگهای دستگاه خودم پول داده بودم!) گوش بدهم و با سلایق مختلف مردم آشنا بشم.
دوما اینکه برایم جالب بود که این وسیله ها چقدر زیاد هستند و تقریبا هر ماشینی یکی داشت! برخی هم روی یک طول موج پخش میکردند و صدا پارازیت دار به گوش میرسید.

همینطور که مشغول فیض بردن از انواع و اقسام آهنگها بودم با خودم فکر کردم راستی چقدر خوبه که از این وسیله برای تبلیغات استفاده کرد.
یعنی صوت تبلیغاتی رو ضبط کرده و از طریق همین فرستنده های کوچک به گوش ماشینهای اطراف رساند.
بخصوص در ترافیک!
علاوه بر ایراد محدودیت شعاع تحت پوشش، ایراد کار اینجاست که چون همه ماشینها دائما فرکانسهای رادیویی رو سرچ نمیکنند پس احتمال پیدا شدن تبلیغات هم کم خواهد بود. مگر آنکه دائما در هر دور تبلیغ طول موج فرستنده را عوض کنید که در آن صورت اگر شانس بیاوریم و با طول موج ماشین شنونده تداخل کند تازه باز هم صدا به گوش کسی نخواهد رسید.
شاید روزی تنوع رادیویی هم علاوه بر مشکل الودگی صوتی! و مزاحمت رادیویی! دردسری شود برای خودش.

تماس تلفنی فردی که خودش را خواننده وبلاگم معرفی میکرد و سوالی در مورد گواهینامه ایزو 9000 شرکت ما میپرسید یادم انداخت که موضوع جالبی را با شما مطرح کنم. داستانی شبیه به فعالیت دوو موتورز در ارگ جدید کرمان که بعدها با خریداری شدن توسط جنرال موتورز آمریکا قراردادشان را با ایران به طور یکطرفه فسخ کردند، برای ما هم اتفاق افتاده است.
مدتها قبل شرکت صادر کننده گواهینامه ایزو9000 ما که آلمانی بود توسط یک شرکت آمریکایی خریداری شد و نامش از TUV Management Services تغییر کرد به TUV America.
متعاقب آن این شرکت دیگر نمیبایستی به شرکتهای ایرانی سرویس دهد.
ما هم همینطور بلاتکلیف بودیم که بالاخره ممیزی سالیانه ما چه خواهد شد.
این سوال دوست ما یادم انداخت که مدتی است این موضوع را پیگیری نکرده ام. امروز که به روابط عمومی شان ایمیل و زدم و پیگیر کار شدم بلافاصله گفتند از طریق سایر نمایندگی های TUV که در ایران شعبه دارند خدمات دهی به شرکت ما نیز به زودی انجام خواهد شد.
کار ما به هر حال انجام میشود ولی خریداری شدن شرکتها و مدیریت روابط مشتریان شرکت خریداری شده به نظرم جزو مباحثی است که باید در موردش بیشتر مطالعه کنم و شاید مبحث جالبی باشد که در دوره های مدیریت خدماتم به آن نیز بپردازم.

راستی فیس بوک فیلتر شده؟


از اینکه برای خواندن این پست وقت صرف کردید سپاسگزارم
خواندن کامنتها، یادداشتها و نقطه نظرات شما شیرین ترین لحظات مرا در این وبلاگم شکل میدهد
لطفا نقطه نظرات خود را در خصوص این پست برایم بنویسید.
برای اشتراک مطالبم روی این تصویر کلیک کنید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Telegram
WhatsApp
Email
مکانی برای گفتگو در مورد این نوشته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا