مطالب تصادفی
دسته بندی مطالب

عضو سازمان تجارت جهانی شدیم

ایران اکنون عضو ناظر سازمان تجارت جهانی است

ما باید عضو این سازمان می شدیم و گرنه از گردونه تجارت در جهان عقب میماندیم. عضويت در سازمان تجارت جهاني الزاماتي را براي كشورها از جمله باز كردن بخشي از بازار داخلي بر روي كشورهاي عضو و انطباق قوانين و مقررات اقتصادي و تجاري با استانداردهاي سازمان تجارت جهاني به دنبال دارد.
این خبر واقعا مسرت بخش است. ولی از طرف دیگر فقط 10 سال فرصت داریم تا صنایع کشورمان را توانمند سازیم که روی پای خود به ایستند. حداکثر 10 سال بعد (به مرور تا 10 سال) تمام تعرفه های ما و عوارض و سود بازرگانی و … منطبق با قوانین این سازمان خواهد شد. دربهای کشور به روی کالاهای کشورهای عضو (145 کشور) گشوده خواهد شد.
بعد از سالها برگزاری کنفرانس و کنگره در مورد مدیریت و کیفیت و کاهش هزینه و بهره وری و چه و چه و چه تازه در آن زمان است که صنایع ما خواهند فهمید که چه اتفاقی افتاده است.

تا دیر نشده باید خود را برای مسلح کردن به تکنیکهای روز مدیریتی و کاهش هزینه ها انجام دهیم. از طرفی دولت نیز باید اقدامات مربوط به کاهش تصدی دولت در اقتصاد و تجارت را سرعت بخشد. کاهش عوارض و مالیاتها و اصلاح قوانین کار و … همه باید در جهت تقویت صنایع کشور به سرعت صورت گیرد.

هیجان انگیز شد. اگر مدیران ما باز هم در خواب بمانند این بار دیگر هیچ اثری از صنایع کشور باقی نخواد ماند تا بخواهیم آنرا مدیریت کنیم


از اینکه برای خواندن این پست وقت صرف کردید سپاسگزارم
خواندن کامنتها، یادداشتها و نقطه نظرات شما شیرین ترین لحظات مرا در این وبلاگم شکل میدهد
لطفا نقطه نظرات خود را در خصوص این پست برایم بنویسید.
برای اشتراک مطالبم روی این تصویر کلیک کنید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Telegram
WhatsApp
Email
مکانی برای گفتگو در مورد این نوشته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا